Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lewe światło (mrugający xenon)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lewe światło (mrugający xenon)

    Mam zamiar kupic felgi 17x7cali ET 45. fabryczne et powinno być 54 więc różnica jest 9mm. Wczoraj na spocie słyszałem że octavia 2 złe znosi inne ET niż fabryczne... i teraz pytanie czy ktoś się spotkał z kaoimiś problemami związanymi ze zmianą felg i innym et niż fabryczne? i dodatkowe pytanie czy nic nie będzie ocierać przy takim et i sprężynach z rsa?

  • #2
    Lewe światło (mrugający xenon)

    Lewy xenon co jakiś czas zaczyna mrugać. Trwa to kilkadziesiąt sekund, a potem sytuacja wraca do normy. I tak w kółko i na okrągło. Nie pomogły ani wymiana palnika ani przetwornicy. Co ciekawe po wyłączeniu xenonu światło pozycyjne też mruga. Prawa strona jest w porządku. Byłem w ASO, ale nie potrafili stwierdzić co to jest. W załączniku scan z badania komputerem. Jeden z błędów nie daje się skasować - ten zaznaczony (65535 Sterownik uszkodzony). Proszę Was o pomoc w diagnozie.
    Załączone pliki
    ASZ 240+ supported by DGW.
    Prowadzę - jestem trzeźwy!
    Jest nas coraz więcej!

    Komentarz


    • #3
      może zapłonnik zje**($@@@ny??
      __________________________________

      Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

      Komentarz


      • #4
        sprawdz mase na lampie lub kostke podlaczeniowa do lampy skoro pozycja zachowuje sie tak samo znaczy ze problem moze byc w niej.
        octavia RS prawie seryjna i taki tam garecik i coś jeszcze....z MRmotors

        Komentarz


        • #5
          Czy byles w przedszkolu czy w ori serwisie. Chyba ktos kto mialby sie na tym znac , obejrzal to dokladnie.
          PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bubuDE
            ori serwisie.
            Carsed to ori serwis :szeroki_usmiech
            Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

            Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

            Jest O1 1.6 BFQ

            Komentarz


            • #7
              Re: Lewe światło (mrugający xenon)

              są tu po prostu dwa problemy,

              mruganie to kończy żywot palnik, będzie mrugał aż zgaśnie (ew przetwornica).
              palnik nie świeci na różowo?

              a drugi problem to zablokowany sterownik regulacji (częste) nie da się zrobić nastawów do ustawienia świateł - nie działa też wtedy automatyczna regulacja wysokości świateł, lampy po odpaleniu opuszcza i podnosi tylko trochę i potem też nie reagują na zmiany obciążenia auta

              na sterownik są takie sposoby: wymienić lub przekodować na ośkę lub skopiować z jakiegoś sprawnego zawartość pamięci i dopiero zrobić nastawy

              Komentarz


              • #8
                slavi, podepnę się pod temat,

                Który to sterownik, mówisz o zapłonniku ??

                Może jakieś zdjęcie opisywanej części ??
                __________________________________

                Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Guguś
                  Który to sterownik, mówisz o zapłonniku ??
                  Może jakieś zdjęcie opisywanej części ??
                  Zapłonnik to zapłonnik. Sterownik/komputer to sterownik - plastikowe pudełeczko z gniazdkiem ;-).
                  Zjęcia niet. Nie mogę namierzyć w O1. (np w superbie jest w bagażniku na lewym tylnym nadkolu)

                  Ktoś zerknie w etkę na rys 941-20 ? Bo chyba tam to powinno być.

                  Komentarz


                  • #10
                    Palnik też może być do bani miałem to na podrubach d2s
                    Takie zwykłe Ambiente

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez slavi
                      Zamieszczone przez Guguś
                      Który to sterownik, mówisz o zapłonniku ??
                      Może jakieś zdjęcie opisywanej części ??
                      Zapłonnik to zapłonnik. Sterownik/komputer to sterownik - plastikowe pudełeczko z gniazdkiem ;-).
                      Zjęcia niet. Nie mogę namierzyć w O1. (np w superbie jest w bagażniku na lewym tylnym nadkolu)

                      Ktoś zerknie w etkę na rys 941-20 ? Bo chyba tam to powinno być.

                      W o1 jest niestety w przetwornicy w lampie dlatego odpytuje sie sterowniki 29/39
                      octavia RS prawie seryjna i taki tam garecik i coś jeszcze....z MRmotors

                      Komentarz


                      • #12
                        Przez kilka miesiecy bylo lepiej. Teraz mruganie powrocilo i to w nasilonej formie. Czy moglbym prosic kogos z Was, by pomogl zdiagnozowac usterke na zywo w Warszawie? Dojade gdzie trzeba.
                        ASZ 240+ supported by DGW.
                        Prowadzę - jestem trzeźwy!
                        Jest nas coraz więcej!

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X